Wynajem samochodów Gdańsk i wyjazd na Westerplatte

Będąc w Gdańsku, nie sposób nie wybrać się na Westerplatte. Jest to jeden z najbardziej znanych i cenionych symboli Gdańska. Najprościej wybrać się tam samochodem. Dlatego też, szczególnie w przypadku turystów, poleca się wynajem samochodów Gdańsk. Dzięki takiej usłudze możemy szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich zakątków miasta. Wynajem samochodów Gdańsk jest obecnie oferowany przez bardzo wiele firm.

Westerplatte to półwysep w Gdańsku, znajdujący się tuż przy ujściu Wisły do Zatoki Gdańskiej. Półwysep ten jest symbolem wybuchu II wojny światowej. Od 1926 do 1939 roku w miejscu tym funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa w Wolnym Mieście Gdańsku. Obrona tej Składnicy w 1939 roku stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej. To w tym miejscu po raz pierwszy Polacy stawili opór wojskom niemieckim.

Westerplatte jest niezamieszkałym, zalesionym półwyspem. Najważniejsze obiekty, które trzeba zwiedzić, będąc na Westerplatte, to przede wszystkim Pomnik Obrońców Wybrzeża, Cmentarzyk Poległych Obrońców Westerplatte, wartownie, koszary, słynny pomnik z napisem: „Nigdy więcej wojny”, terminal promowy, czy punkt obserwacyjny 25 baterii artylerii stałej z lat 50. XX wieku.

Wszyscy turyści będący w Gdańsku udają się na Westerplatte, również w ramach złożenia hołdu poległym tu żołnierzom. To miejsce szczególne na mapie Gdańska. Dojazd do Westerplatte będzie prosty, jeżeli zdecydujemy się na wynajem samochodów Gdańsk.