Wynajem limuzyn najprężniej rozwija się w aglomeracjach

Limuzyna do ślubu kosztuje od ok.100-150 zł w górę. Przy kosztach ślubu i przyjęcia weselnego sięgających nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych 100 czy 200 zł to prawie żaden wydatek. Nic więc dziwnego, że wynajem limuzyn na uroczystość zmiany stanu cywilnego kwitnie.

W jakich miastach najprężniej rozwija się wynajem limuzyn? Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk - te miasta dominują, co raczej nie powinno dziwić. Wypożyczalnia limuzyn sprawdza się najlepiej w ludnych ośrodkach, gdzie kryzys małżeństwa nie jest w ogóle odczuwalny. W tych miastach sezon limuzynowy trwa przez osiem-dziewięć miesięcy, a nie tylko wiosną i latem. Właściciele salonów mogą więc zarobić tyle, żeby nie martwić się o przetrwanie zimowego okresu, kiedy liczba ślubów spada.

Niektórzy przedsiębiorcy nie ograniczają się tylko do wynajmu luksusowych aut i na zimę znaleźli sposób. Od końca listopada do lutego robią za… kierowców na zamówienie, czyli odwożą osobę, która spożyła alkohol i nie może prowadzić, a nie chce jechać taksówką.