Wynajem samochodów Gdańsk - wyprawa do opery i filharmonii

Wynajem samochodów Gdańsk pozwala na komfortowe, całodzienne zwiedzanie miasta. Dzięki takiej usłudze, oferowanej nam przez liczne firmy, nie musimy już być zależni od komunikacji miejskiej, która nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem.

Wynajem samochodów Gdańsk to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, dla turystów ceniących sobie wygodę, a także dla tych, którzy stawiają na wieczorny, kulturalny odpoczynek w mieście. Korzystając z wynajmu samochodów Gdańsk możemy udać się w każde miejsce, o każdej porze.

Ciekawą propozycją kulturalnego odpoczynku w Gdańsku okazuje się opera lub filharmonia. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spektakle, które były produkowane przez Operę Bałtycką brały udział w licznych, bardzo znanych i cenionych międzynarodowych projektach. W 2011 roku powzięto zamiar budowy Nowej Opery Bałtyckiej, która ma się okazać znacznie większym i bardziej nowoczesnym gmachem instytucji.

Filharmonia w Gdańsku nosi nazwę Fryderyka Chopina. Znajduje się na wyspie Ołowianka w zabytkowych budynkach dawnej miejskiej elektrowni. Główna sala koncertowa filharmonii posiada aż 1000 miejsc. Wyposażona jest w najbardziej nowoczesny sprzęt, zarówno nagłośnieniowy, jak i oświetleniowy. Szczególną uwagę zwracają 91-głosowe organy znajdujące się w głównej sali koncertowej.